Balkony Jelenia Góra

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niesłychanie małą styczność z przyrodą. Właśnie, możemy rozwierać okna oraz wpuszczać jak najwięcej powietrza, niemniej jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wypicie kawusi w ogrodzie lub zwyczajna chwila relaksu na łonie natury.
Jedynym ratunkiem, kiedy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając za jednym zamachem paręnaście pięter są balkony. Dostarczają nam namiastkę przebywania na ożywczym powietrzu. Co poniektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Istotnie, jeśli jest z nich lekki krajobraz. Nie jest nazbyt miłym wyjść na balkon, kiedy zamieszkujemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających aut, co dosyć często zdarza się w starych kamienicach w centrum miast. Ale kiedy balkon wychodzi np. na park czy choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, niekiedy naprawdę miło jest wziąć krzesełko, gazetę lub ukochaną książkę oraz zasiąść na balkonie. Przy bloku raczej słabym wyjściem jest wzięcie krzesła a przy tym ustawienie go tuż obok wejścia na klatkę, żeby posiedzieć na rześkim powietrzu. Balkon daje nam taką sposobność bez przesadnego dręczenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, które będziemy mogli napotkać kiedy zamieszkujemy na parterze. Są one już w znacznym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami a także poprosić przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany możemy nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są także budowane przy domkach jednorodzinnych, żeby troszkę uzupełnić prezencję ogrodu.