Blaty granitowe Rzeszów

Jaki blat zastosować do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje coraz większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Kiedyś kuchnia była wyłącznie miejscem przygotowywania potraw, niemniej jednak teraz to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce przyjmowania gości, wobec tego akuratny wystrój kuchni staje się coraz to ważniejszy. Jednym z elementów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest gatunek zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrealizowane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać właściwie obojętnie jaki wzornik a paździerz jest łatwy w obróbce. Aktualnie najpopularniejszy typ blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest zwyczajnym artykułem dlatego też gwarantuje najpiękniejszy wygląd, ale za cenę ciężkiej obróbki oraz wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wykreowane przez Ikeę. Drewno to zwykły ciekawie wyglądający artykuł, jednakże może przesiąkać zapachami a lakier prędko się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze ale ustanawiają okropny wybór. Są nietrwałe a przy tym właściwie nie powinny być nazywane blatami. Są banalne w obróbce jak blaty laminowane, niemniej jednak bardzo prędko się psują.
  Blaty marmurowe
Marmur to w najwyższym stopniu wykwintny artykuł, jednakże w kuchni nie do końca się sprawdzi. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu wskutek przesiąknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Stosowane w gastronomii, niemniej jednak dodają wnętrzu bardzo mroźnego wystroju.
   Jak widać rynek proponuje kolosalny wybór różnych wariantów blatów. Wszystkie mają swoje plusy a w dodatku minusy, które każdy powinien rozważyć subiektywnie w zależności od własnych preferencji a w dodatku posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, dlatego, że są ładne, mocne a przy tym o sprzyjających właściwościach