Domek Gdańsk

Mieszkanie czy też domek

Mnóstwo ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym zakwaterowaniu ma dylemat odnośnie wybór pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba wyjście posiadają plusy, ale i minusy. W zasadzie to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależeć powinno od naszych zapotrzebowań oraz preferencji.
Mieszkania są z reguły tańsze, ale zarazem mniejsze. Dodatkowo odbierają trochę prywatności przez to, że z przynajmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tej powodu bardziej pewni. Jeśli mielibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itd.) bądź zwyczajnie kiepsko się czuli, możemy liczyć na szybką pomoc któregoś z sąsiadów. Nieraz nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to da się uznać za negatyw mieszkań. Nasza intymność jest wysoce zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale też sami jesteśmy przez nich słyszani.
Gigantycznym walorem mieszkań jest niemniej jednak to, że w większości wypadków (pomijając co poniektóre kamienice) nie musimy martwić się o palenie w piecu. W okresie grzewczym ciepłe kaloryfery oraz wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy z kolei to większa powierzchnia, która wiąże się z większą prywatnością. Jednocześnie niemniej jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy prywatnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym pozytywem takiego wyboru jest to, że w większości wypadków w pakiecie dostajemy podwórko, które możemy wyeksploatować według własnych potrzeb oraz upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak też poboczne obowiązki.