Wentylatory dachowe Szczecin

Czy wentylacja grawitacyjna to już przeszłość?

Jak wiadomo, wentylacja jest niezbędnym modułem zapewnienia wygodnego środowiska naturalnego w lokalu mieszkaniowym i użytkowym. W tej publikacji jasno wyłuszczono najistotniejsze trendy w branży na rok 2018 z punktu widzenia fachowca-praktyka.
   W czasach gdy dojrzewałem wyjątkowym elementem odpowiedzialnym za wentylację była dziura w dachu nad miejscem w którym na klepisku było palenisko. Potem przybyła era otwieranych okien, kanałów wentylacyjnych a przy tym rekuperatorów. Najnowszym krzykiem mody jest naturalnie wentylacja mechaniczna. Posiada ona ciąg plusów, jednakowoż na nieszczęście ma również pewne wady. Najważniejsze aby wszystko dokładnie rozważyć, tak by minusy nie zastawiły nam pozytywów jak to mawiał pewien działacz sportowy w znanym filmie.
   Nieodpartą wadą tego wyjścia jest wydatek zakupu drogich modułów takich jak wentylatory dachowe są nieodłącznym detalem wentylacji mechanicznej. Dzięki takiej wentylacji lokale są lepiej natlenianie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz a także od kierunku wiatru. Zezwala to na umiejscawianie naszych inwestycji budowlanych w dowolnym miejscu a przy tym nie zmusza do rozmieszczania otworów okiennych jedynie w kierunku wiatru. Dzięki temu zdołamy na przykład mieć okna zorientowane w kierunku południowo-wschodnim na działce która jest bezwietrzna, a równolegle uniknąć zagrzybienia w mieszkaniu. 
   Wybierając należyty wentylator dachowy trzeba zwrócić uwagę na artykuły, z których został wykonany, koszt, efektywność energetyczną oraz na certyfikat instytutu ITB.